Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Apzumi Spatial, Runvido i Sinterit – laureaci Startup Session Contest

Forum Przemysłowe

Na III Forum Przemysłowym w Karpaczu po raz pierwszy odbyła się ścieżka Startup Session, w trakcie której młodzi przedsiębiorcy mogli zaznaczyć swoją obecność na konferencji i przedstawić innowacyjne pomysły szerszej publiczności, w tym inwestorom.

Startup Session organizowane jest w ramach Economic Accelerator – nowej inicjatywy Instytutu Studiów Wschodnich, której inauguracja miała miejsce przy otwarciu konferencji. – Economic Accelerator ma na celu stworzenie platformy spotkań biznesu, polityki, nauki i startupów oraz wsparcie transferu wiedzy i doświadczenia między tymi grupami” – mówi Aleksandra Baka, dyrektor i pomysłodawca EA.

Podczas 2 dni konferencji przed panelami dyskusyjnymi zaprezentowało się 18 startupów, a w specjalnej strefie wystawienniczej swoje stoiska miało 15 z nich. Podczas wydarzenia odbył się również panel „Synergia startupów i korporacji – optymalne modele współpracy”, w której wzięli udział: Paweł Śliwa, wiceprezes ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Marcin Zachowicz, dyrektor komunikacji z firmy TDJ SA, Dominik Rutkowski, head of product and excellence z Billon oraz Patryk Arłamowski, CEO firmy Blebox.

Dopełnieniem ścieżki startupowej był Startup Session Contest, w trakcie którego nagrodzone zostały najlepsze startupy uczestniczące w konferencji. Nagrodą jest występ podczas prestiżowej ścieżki Startup Session Elite na XXVIII Forum Ekonomicznym w 2018 roku. Wyróżnienia zostały przyznane w kategorii Nagroda Publiczności oraz Nagroda Komisji Eksperckiej, w skład której weszli: Tomasz Dorf, dyrektor sprzedaży SMB, Microsoft, Krzysztof Banasiak, wiceprezes Fibar Group SA oraz Dariusz Żuk, CEO z Business Link.

Nagrodę Komisji Eksperckiej dla Apzumi Spatial wręczył Mikołaj Pertek, country manager Fibar Group SA. Zwycięski startup buduje aplikacje, która wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR), poprawia wydajność procesów przemysłowych, zwłaszcza takich, gdzie kluczową rolę pełnią ludzie. Platforma to zestaw wirtualnych narzędzi dla pracowników i managerów przedsiębiorstw dużej skali.

Runvido z kolei otrzymało Nagrodę Publiczności, którą wręczył Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego. Runvido to kompleksowa aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której obrazy zaczynają przemawiać. Na platformie przypisujemy do danego obrazu film, a nasi użytkownicy, zbliżając swój smartfon do wspomnianego obrazu odczytują na nim wideo.

Dodatkową nagrodę zdecydowano również przyznać startupowi Sinterit, który zajął drugie miejsce zarówno w głosowaniu Komisji Eksperckiej, jak i publiczności. Misją firmy jest wprowadzanie na międzynarodowy rynek małych i średnich przedsiębiorstw profesjonalnych i niedrogich drukarek 3D w technologii SLS (Selective Laser Sintering). Drukarka 3D Sinterit Lisa okazała się rewolucyjnym rozwiązaniem dzięki swojej cenie, która jest 50-100 razy niższa od poprzednio dostępnych na rynku urządzeń w technologii SLS.

Startup Session podczas III Forum Przemysłowego rozpoczął pasmo ścieżek Startup Session podczas kolejnych konferencji organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Już niedługo ogłosimy kolejne inicjatywy skierowane do młodych przedsiębiorców.

Skip to content