Timothy Jenkins o turystyce podczas Forum Europa-Ukraina

Timothy Jenkins będzie gościem tegorocznego, dwunastego już Forum Europa-Ukraina odbywającego się w Rzeszowie w dniach 24 -25 stycznia.

Jenkins pracuje w Visit Britian i aktywnie doradza Brytyjskiemu rządowi w kwestiach postrzegania Królestwa za granicą, miękkiej dyplomacji oraz globalnej konkurencyjności w dziedzinie turystki. BREXIT już negatywnie zaczął odbijać się na ilości przyjezdnych odwiedzających Wielką Brytanię a spadki te mogą tylko zwiększyć się po 29 Marca dlatego rola Brytyjskiej Centrali Turystycznej Visit Britain nigdy nie była większa. Zanim zajął się turystyką pracował jako oficer prasowy i researcher dla jednego z posłów w Brytyjskim Parlamencie.

Studia licencjackie ukończył na Univeristy of Exter a magisterskie na University of Buckingham na kierunku Spraw Zagranicznych i Dyplomacji.

Jenkins weźmie udział w panelu – Turystyka a rozwój gospodarczy. Jak osiągnąć sukces?, którego celem będzie ukazanie pozytywnych korelacji pomiędzy turystyką a rozwojem gospodarczym. Turystyka tworzy przecież miejsca pracy, a trafione produkty turystyczne owocują wzrostem liczby odwiedzających, otwierając drogę do pogłębienia kontaktów we wszystkich dziedzinach ekonomiczno-społecznych.