11. Forum Inwestycyjne w Tarnowie ruszyło!

Dwa dni spotkań i twórczych dyskusji, prezentacje start-upów i robotów a wszystko w klimacie innowacji, na które stawiają młodzi twórcy. W tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rusza 11. Forum Inwestycyjne. Pierwszy dzień Forum podsumuje uroczysta gala, podczas której poznamy Inwestycję oraz Inwestora Roku.

Wiodące tematy konferencji to technologie finansowe (FinTech), nowe technologie w energetyce i w służbie zdrowia, nowoczesne systemy zarządzania w przedsiębiorstwach oraz praktyczne zastosowanie rozwiązań innowacyjnych w biznesie. Program 11. Forum Inwestycyjnego składa się z kilkudziesięciu wydarzeń − bloków tematycznych, paneli dyskusyjnych, wykładów, prezentacji oraz raportów. Oczekujemy około 500 gości – przedstawicieli świata biznesu, polityki oraz nauki, twórców startupów, przedstawicieli największych firm doradczych, sektora IT i koncernów przemysłowych.

Formuła konferencji przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, biznesu, polityki oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych w biznesie. Rozwiązania te zaprezentują zarówno startupowcy, jak i przedstawiciele największych firm doradczych, sektora IT i koncernów przemysłowych.

Nagrody Inwestycji oraz Inwestora Roku mają docenić firmy, które prężnie działają na polskim i międzynarodowym rynku. W tym roku jedna z nagród trafi do uznanego na polskim rynku przedsiębiorstwa oraz firmy, która przebojem weszła na rodzimy rynek i z miejsca zajęła dużą jego część.

Jutro dzień będzie należał przede wszystkim do start upów. Najlepszy z nich dostanie nagrodę 100 tysięcy złotych od Instytutu Studiów Wschodnich – organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz Miasta Tarnowa. Laureaci będą mogli się zaprezentować podczas Startup Session Elite na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy – zwycięzca konkursu Startup Award, 6 startupów wybranych przed Komisję Ekspercką oraz 1 wybranego przez publiczność. Dodatkową nagrodą jest grant na 25 000 dolarów od partnera firmy Microsoft, a także zaproszenie do programu akceleracyjnego w Startberry oraz dostęp do zasobów sztucznej inteligencji w chmurze Microsoft Azure.